Bit Player lub Powerhouse Chiny i badania nad komórkami macierzystymi

Od ponad dekady Chiny szokują Zachód. Mimo że jest nadal biedny i oficjalnie komunistyczny, najbardziej zaludniony kraj na świecie wywrócił stare przekonania na ich głowy, wyrastając z dziesięcioleci izolacji, by stać się ulem zaawansowanej technologicznie produkcji, potężnej potęgi dyplomatycznej i militarnej oraz jednym z największych na świecie. posiadacze amerykańskich papierów wartościowych. Podtytuł ostatniej książki opisał zwięźle fenomen Chin, kiedy obiecał, bez tchu, wyjaśnić jak powstanie następnej supermocy rzuca wyzwanie Ameryce i światu 1. Natomiast w dziedzinie badań naukowych zarówno fakt, jak i przewidywania są bardziej niejednoznaczne. Z jednej strony chińskie władze wyraźnie mają śmiałe ambicje. Prezydent Hu Jintao wielokrotnie podkreślał znaczenie rozwoju naukowego dla stałego wzrostu Chin, aw styczniu przyrzekł, że Chiny w ciągu najbliższych 15 lat dołączy do listy krajów innowacyjnych. 2 Nauki przyrodnicze zajmują znaczące miejsce w obszarach rządowych w centrum uwagi, a wydatki rządowe na naukę i technologię wzrosły ponad dwukrotnie od 1999 r. Z drugiej strony Chiny pozostają niezmiernie biednym krajem, z rocznym dochodem na jednego mieszkańca wynoszącym tylko 284 USD w 2005 r .; setki milionów chińskich chłopów nie mają dostępu do nawet najbardziej podstawowych usług medycznych. Chiny nadal podlegają rządowi komunistycznemu, a jego infrastruktura przemysłowa i rynki kapitałowe są zdominowane przez przedsiębiorstwa państwowe. Nie są to warunki, które zazwyczaj katalizują postęp naukowy.
Niemniej jednak, błyskawiczny wzrost Chin w innych sektorach rodzi pytanie, czy może stać się również motorem napędowym w naukach medycznych. Rzeczywiście, Nauka i Natura doniosły w ostatnich latach, że chińskie programy komórek macierzystych mają potencjał, aw 2004 r. Delegacja brytyjskiego Departamentu Handlu i Przemysłu mocniej stwierdziła, że chińskie badania w tej dziedzinie były już światowej klasy. Laboratoria tego kraju, jak poinformowała delegacja, są w czołówce międzynarodowych badań nad komórkami macierzystymi lub zbliżają się do nich. 3 Czy Chiny – jak być może Korea i Singapur – są gotowe do wzięcia udziału w kolejnej rundzie światowych postępów naukowych. Czy ma fundusze. Motywacja. Zachęty i infrastruktura do generowania nowatorskich badań. A w obszarach takich jak badania nad embrionalnymi komórkami macierzystymi, dla których rząd Stanów Zjednoczonych obecnie surowo ogranicza finansowanie federalne, czy Chiny mogłyby nawet przewyższyć Stany Zjednoczone w badaniach naukowych lub rozwoju komercyjnym.
W grudniu 2005 r. Odwiedziliśmy Chiny, aby zbadać, czy kraj ten ma wschodzącą lub nawet ukrytą zdolność do konkurowania w rozwijającym się polu badań nad komórkami macierzystymi – czy budował wymaganą zdolność intelektualną w tej dziedzinie; czy posiada niezbędną infrastrukturę fizyczną, finansową i instytucjonalną; i czy Chińczycy dążyli do innowacji za pomocą różnych kanałów od tych, które dominują na Zachodzie. Chociaż zgromadzone przez nas dowody były niepotwierdzone, doszliśmy do wniosku, że Chiny w rzeczywistości gromadzą znaczne doświadczenie w tej dziedzinie, ale nie dysponują jeszcze infrastrukturą, która umożliwiłaby naukowy przełom w naukach dotyczących komórek macierzystych.
[podobne: baobab nasiona, gojnik nasiona, zespoły genetyczne wykaz ]
[więcej w: tarabuła dent, h w pietrzak holding, claritine spe ]

0 myśli nt. „Bit Player lub Powerhouse Chiny i badania nad komórkami macierzystymi

  1. [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu gabinet ginekologiczny warszawa[…]

  2. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: grzybica paznokci[…]