Dobry nauczyciel

Wcześniej w tym roku dowiedziałem się, że mój nauczyciel chemii w szkole średniej zmarł. Nie było to zaskakujące, odkąd był moim nauczycielem w 1961 roku. Co było raczej zdumiewające, to wyrazy wdzięczności ze strony byłych uczniów. Wszyscy opłakiwaliśmy przemijanie człowieka, który zmotywował nas w sposób, jakiego żaden poprzedni instruktor nie był w stanie zrobić, ale każdy z nas myślał, że my sami jesteśmy tak odciśnięci. Ten samopiszący się prosty rolnik z Kansas jakoś wiedział, jak pozostawić ślad swoim uczniom przez resztę ich życia. Miałem szczęście mieć takich motywujących nauczycieli nie tylko w liceum, ale także w college u i szkole medycznej. W college u inspirującą postacią był profesor elektrotechniki, który nauczył mnie korzystać z mojej umiejętności rozumowania, aby rozwiązywać problemy i jak korzystać z rozwiązań w celu lepszego zrozumienia procesów fizycznych. Nauczyłem się, że jeśli tak naprawdę nie rozumiem problemu, nie mogłem znaleźć prawdziwego rozwiązania tego problemu. W szkole medycznej miałem szczęście uczyć się u profesora fizjologii, który nauczył mnie, że poszukiwanie prawdy oznacza gromadzenie zrozumienia, które pozwoliłoby jednej przyczynie z obserwacji na przyczyny źródłowe. Wszyscy nauczyciele opiekowali się tym, że domagali się od nas tego, co najlepsze i nie zadowalaliby się mniej; mieli dar motywowania swoich uczniów.
W tym wydaniu czasopisma wprowadzamy serię artykułów dotyczących edukacji medycznej. W różnych artykułach, które zostaną opublikowane w nadchodzących miesiącach, dr. Malcolm Cox i David Irby, którzy byli odpowiedzialni za identyfikację obszarów tematycznych i autorów, przedstawiają migawkę problemów, które stają dziś przed nauczycielami medycyny. Problemy są ważne, zróżnicowane i złożone, od nauczania nieuchwytnej jakości profesjonalizmu, poprzez szkolenie w zakresie umiejętności chirurgicznych, aż po ocenę wyników uczniów.
Chociaż każde z tych rozważań jest ważne dla wyjaśnienia i oceny sposobu, w jaki uczymy studentów medycyny, w moim sercu zastanawiam się, czy to, co jest naprawdę potrzebne, jest sposobem na identyfikację ludzi za pomocą daru nauczania, a następnie uwolnienie ich. W nadchodzących miesiącach możesz ocenić problemy i samemu zdecydować.
[hasła pokrewne: odbudowa zęba włóknem szklanym, usg lodz, usg nadgarstka warszawa ]
[podobne: agrovis, kinderek toruń, przychodnia wilczak bydgoszcz ]

0 myśli nt. „Dobry nauczyciel

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odżywki na rzeźbę[…]