Korekta: roztwory doustnych elektrolitów na bazie ryżu na biegunkę dziecięcą

Zwrócono nam uwagę, że niektóre dane zostały pominięte w naszym artykule Rozwiązania elektrolitowe z jamy ustnej w jamie ustnej na potrzeby leczenia biegunki dziecięcej , w numerze z 21 lutego 1991 r. *
Na stronie 519 wspomnieliśmy, że żywienie nosowo-żołądkowe było stosowane u niektórych pacjentów, gdy wystąpiła niechęć do picia roztworu lub utrzymujących się wymiotów. Nie stwierdziliśmy, że żywienie nosowo-żołądkowe było również stosowane w przypadku wysokiego wydalania stolca (grupa A, troje pacjentów, grupa B, jeden pacjent i grupa C, siedmiu pacjentów) lub wzdęcia brzucha (grupa A, dwóch pacjentów, grupa B, jeden pacjent i grupa C, jeden pacjent) lub gdy matka nie przebywała z pacjentem (grupa A, ośmiu pacjentów, grupa B, pięciu pacjentów i grupa C, troje pacjentów).
Ponieważ podawanie płynu przez sondę nosowo-żołądkową, a nie poprzez podawanie doustne, nie ma żadnego wpływu na wyniki badania, uważamy, że brakujące dane nie zmieniają wniosków, do których doszliśmy w naszym artykule.
Daniel Pizarro, MD
Gloria Posada, MD
Leyla Sandi, MBC
Hospital Nacional de Ni.os, San José, Kostaryka
J. Roberto Moran, MD
Mead Johnson Research Center, Evansville, IN 47721
Odniesienie * Pizarro D, Posada G, Sandi L, Moran JR. . Oparte na ryżu doustne roztwory elektrolitów do leczenia dziecięcej biegunki. N Engl J Med 1991; 324: 517-21.
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
[podobne: izabela małota, agrovis, adona bielsko ]

0 myśli nt. „Korekta: roztwory doustnych elektrolitów na bazie ryżu na biegunkę dziecięcą

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: stomatologia estetyczna kraków[…]

  2. [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu integracja sensoryczna warszawa[…]