Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem: obszerny podręcznik

W spektrum chorób oczu kilka rywalizujących z wiekiem zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem. Przewiduje się, że umiarkowanie zaawansowane suche zwyrodnienie plamki dotyka ponad 8 milionów Amerykanów powyżej 55 roku życia. Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem jest główną przyczyną utraty wzroku w rozwiniętych krajach, stanowiąc ponad 50% przypadków ślepoty i ma głęboki wpływ na jakość życia – niektórzy prawnie ślepi pacjenci z tą chorobą są znani powiedzieć, że oddaliby 50% pozostałych lat w zamian za doskonałą wizję. Wiele wysiłku podjęto w celu znalezienia nowych metod leczenia związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej. W zwyrodnieniu plamki związanym z wiekiem D. Virgil Alfaro III wraz ze swoimi współpracownikami zebrał międzynarodową grupę współpracowników, którzy podjęli zniechęcające zadanie polegające na zebraniu zbiorowej wiedzy o dziedzinie, która szybko ewoluuje i stale wprowadza nowe przełomy. W przeważającej części redaktorzy osiągają zamierzony cel. Książka składa się z 30 rozdziałów podzielonych na 6 części, z których każda, jak stwierdza Alfaro we wstępie, może stać samodzielnie jako traktat akademicki .
Pierwsze dwie sekcje są podstawą anatomii, fizjologii i spektrum chorób związanymi z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej. Dotykając istotnych aspektów, rozdziały w tych sekcjach również opisują nieprawidłowości siatkówki związane z tym stanem, polegając nieco na czytelniku, aby uzupełnić szczegóły. Te rozdziały skorzystałyby z dodatkowych schematów, aby pomóc wyjaśnić niektóre pojęcia przedstawione w tekście. Trzecia część koncentruje się na obrazowaniu siatkówki. Rozdziały w tej sekcji są w większości wstępem do szerokiej gamy metod dostępnych obecnie do rejestrowania obrazów siatkówki. Zaczyna się od rozdziału dotyczącego diagnostyki różnicowej związanej z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej, która obejmuje imponujący wachlarz obrazów dna oka, a także obrazów angiograficznych. Oddzielne rozdziały, dobrze napisane i dobrze zilustrowane, koncentrują się na zielonej angiografii fluoresceiny i indocyjanin. Rozdziały poświęcone optycznej tomografii koherentnej, skaningowej oftalmoskopii laserowej i analizatorom grubości siatkówki kończą ten rozdział i wyciągają pełne nadziei wnioski na temat ich roli w diagnozowaniu zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem. Krótki rozdział na temat roli przeciwutleniaczy i wolnych rodników w zwyrodnieniu plamki związanym z wiekiem mógł skorzystać na bardziej szczegółowym przeglądzie dowodów – w szczególności na wynikach badania dotyczącego chorób gałki ocznej związanej z wiekiem. Dwie ostatnie sekcje, prawdziwa substancja i siła tej książki, są aktualnymi i kompletnymi przeglądami dwóch kluczowych obszarów związanych z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej – leczenia i przyszłych kierunków.
Z wielką głębią i jasnością, książka przegląda najnowsze ustalone i pojawiające się terapie. Istnieje wspaniałe podsumowanie terapii fotodynamicznej z użyciem werteporfiny, która może zapobiegać postępującej utracie wzroku związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej; uwzględniono wyniki leczenia zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem za pomocą badania terapii fotodynamicznej i badania werteporfiny w terapii fotodynamicznej. Na szczególną uwagę zasługują rozdziały poświęcone pegaptanib sodu i ranibizumab
[podobne: baobab nasiona, apteka internetowa wrocław, padaczka rolandyczna ]
[podobne: twitter migalski, padaczka rolandyczna, wyrwigrosz żory ]

0 myśli nt. „Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem: obszerny podręcznik

  1. [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu błędy medyczne odszkodowania[…]